Статті

Чи справді окуляри погіршують зір?

Носіння окулярів погіршує зір. Це, напевно, найпопулярніший і найживучіший міф. До того ж найшкідливіший, бо якщо не носити призначені окуляри, то зір може падати ще більше.

Нам часто доводиться розвінчувати цей міф і ми звертаємо увагу на наступне:

1️⃣ Щоб впевнено говорити про зміни гостроти зору потрібно пройти діагностику і порівняти отримані дані з попередніми показниками.

Тобто, якщо комусь здається, що носіння окулярів погіршує зір, то це може тільки здаватися. Говорити про будь-які зміни має сенс лише після проведеної професійної діагностики і порівняння показників зору зафіксованих раніше і тепер

2️⃣ Причиною погіршення зору є вікові зміни, або вади зорової системи.

Носите ви окуляри чи ні, зір погіршується. А правильно підібрані окуляри сповільнюють цей процес. У нашій практиці є багато випадків, коли з початком носіння окулярів пацієнти змогли зупинити падіння зору.

3️⃣ Зір погіршується через неправильно підібрані окуляри (особливо в дітей).

Деякі фахівці старої радянської школи вважають, що має бути недокорекція, буцім для того, щоб око “працювало”. Це абсурд. Західні стандарти вимагають від оптометристів та офтальмологів максимально можливої корекції гостроти зору. Тільки в такому випадку окуляри приносять користь.

Підсумуємо. Причиною погіршення зору є не окуляри як такі, а хвороба (наприклад прогресуюча короткозорість), вікові зміни, або поверхнево проведена діагностика, або неправильно підібрані окуляри. І такі окремі випадки не слід поширювати на всю окулярну корекцію.

Якщо ви маєте відчуття, що у вас “щось не так” з окулярами, завітайте у центр зору
“Мегаоптика” — розберемось. Згідно німецьких стандартів і спираючись на доказову медицину.

◾ Запис за телефоном: +38 067 67 68 104.
◾ Новий Цум, княгині Ольги, 106.
Статті