Статті

Ризики монтажу лінз у власну оправу

🟡 От з’явилася у вас нова оправа. І ви радієте. Бо вона вам подобається. Бо вам здається, що половину справи зроблено — залишилося вставити в неї лінзи. Але є нюанси, про які варто знати.

Не всі оправи підходять для монтажу більшості лінз.

Розпочніть з діагностики. Після діагностики зорової системи оптометрист підбере вам лінзи і стане зрозуміло чи ваша оправа підходить до цих лінз. Наприклад, для прогресивних рецептурних лінз з діоптріями мінус 8 і вище точно не підійдуть авіатори. Натомість потрібні оправи з меншим діаметром окуляру і бажано округлої форми.

Якщо лінзи й оправи підходять один одному, все ж у майстра-оптика виникнуть додаткові запитання:

✔️ В яких умовах зберігалася оправа дотепер? (пересихання пластику і силікону призводить до появи мікротріщин).

✔️ Якщо цю оправу вже носили, то як за нею доглядали? Як зроблений раніше монтаж лінз вплинув на цілісність матеріалів та міцність оправи? (Досить часто вживані оправи ламаються під час монтажу нових лінз).

✔️ Що робити, якщо раптом оправа зламається під час монтажу? І де взяти запасну оправу, щоб переставити дорогі лінзи, якщо оправа зламалась?

Словом, майстер-оптик не знає достеменно, як “поведе” себе ваша власна оправа під час монтажу.

То ж загалом монтаж лінз у власну оправу можливий, хоча й ризикований. І якщо вам ця послуга справді потрібна, то декілька порад вам стане в нагоді:

✔️ Оптика несе по справжньому відповідальність тільки за монтаж лінз у ті оправи, які вона має в себе у продажу, на складі чи ті, які ви купували в них раніше.

✔️ Якщо купуєте оправи для подальшого монтажу дорогих лінз, то придбайте щонайменше дві одинакові. Інша стане в нагоді, якщо раптом знадобляться запчастини або запасна оправа повністю.

✔️ Не ставте дорогі лінзи у старі оправи.

А взагалі, щоб не мати цих ризиків та проблем, радимо вам все зробити в одному закладі в такій послідовності:

◾ професійна діагностика зору;

◾ вибір окулярних лінз;

◾ підбір оправи;

◾ монтаж лінз в оправу;

◾ сервісне обслуговування окулярів.

Тільки в такому випадку заклад по справжньому буде нести відповідальність за виготовлення зручних та надійних окулярів і покращення вашого зору.
Статті